امروز: / الثلاثاء 15-ذو الحجة-1441 / Tuesday 2020-August-4

مناسبت روز
پیام روز :

کشتار مسلمانان میانمار

کشتار مسلمانان میانمار

الَّذِینَ یَنقُضُونَ عَهْدَ اللَّهِ مِن بَعْدِ مِیثَاقِهِ وَیَقْطَعُونَ مَا أَمَرَ اللَّهُ بِهِ أَن یُوصَلَ وَیُفْسِدُونَ فِی الأَرْضِ أُولَـئِکَ هُمُ الْخَاسِرُونَ. (سوره البقره آیه 27)

کسانی که پیمان خدا را پس از بستن آن می شکنند و آنچه را که خدا به ، پیوستن آن فرمان داده می گسلند و در زمین فساد می کنند ، زیانکارانند.

اعضاء و مرتبطین محترم مجمع جهانی اهل بیت (ع)

مقوله‌ی اختلافات عقیدتی و افراطی گری مذهبی همواره در طول تاریخ در جامعه ی جهانی و بین پیروان ادیان و مذاهب گوناگون در جریان بوده و به مثابه ی ابرازی کار آمد در دستان تفرقه افکنان و سلطه گران برای تداوم سلطه‌ی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی شان بوده است. شعار معروف “فرق تسد” تفرقه بینداز و حکومت کن که توسط استعمارگر پیر انگلیس تئوریزه و در عمل به منصه ی ظهور رسید، نمونه ای از این سیاست شیطانی است.

حمله به مراکز و مساجد مسلمانان، هجوم به کلیساها، ترور شخصیت های طوائف مختلف خصوصاً شیعه از جمله اقدامات خبیثی است که به پیروی از سیاست مذکور توسط استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و رژیم صهیونیستی و عناصر مزدور آنها همچون وهابی های تندرو، اجراء می گردد و متاسفانه درآخرین تلاش های مذبوحانه شان، مفتی اعظم وهابی حجاز طی فتوایی جنجالی و اختلاف افکنانه از همه ی مسلمانان جهان خواسته تا با شیعیان به عنوان یک وظیفه ی دینی به مبارزه برخیرند.

امروز در اقصی نقاط این عالم از جمله مجمع الجزایر اندونزی که بزرگترین کشور جهان اسلام به شمار می رود، شاهدیم که وهابیون و سلفی های تکفیری ها با تبلیغات زهرآگین، مغرضانه و وحدت‌شکنانه، به رفض و لعن پیروان اهل بیتعلیهم السلام پرداخته و در این میان شیعیان منطقه ی سامپانگ در استان جاوه شرقی تحت ستم مضاعف قرار دارند. از یک طرف بابی مهری متعمدانه ی دولت مرکزی مواجه هستند و از دیگر سوی چماق تفسیق و تکفیر بی رحمانه برسرشان فرود می آید. منازلشان را به آتش می کشند و از موطن آباء و اجدادی شان ناجوانمردانه می رانند. لذا در شرایط کنونی بر همه مسلمانان و آزادی خواهان جهان فرض و لازم است تا شیعیان را که ایتام آل محمدصلی الله علیه و آله و سلم به شمار می روند، سرپرستی و حمایت نمایند.

در این رابطه مجمع جهانی اهل بیتعلیهم السلام ضمن ابراز نگرانی شدید از استمرار حملات خشونت آمیز، آوارگی اجباری و محرومیت از داشتن شناسنامه و دیگر اشکال تبیعض و آزار و اذیت علیه شیعیان اندونزی، حسب وظیفه ذاتی خویش در دفاع از پیروان مظلوم اهل البیتعلیهم السلام ، از کلیه مرتبطین خود در سراسر جهان می خواهد که با صدور اعلامیه، بیانیه و مکاتبه با رهبران سیاسی و دینی اندونزی، نهادها و سازمان های حقوق بشری در سراسر دنیا و تجمع در بر ابر سفارتخانه های اندونزی در کشورهای مختلف همچنین تهیه ی طومارهای اعتراض آمیز و شکایت کیفری از محرکین، مسببین و مباشرین اینگونه حوادث، از حقوق حقه ی شیعیان آن کشور دفاع نمایند.

در پایان تقاضا داریم این مجمع را از نتیجه اقدامات بعمل آمده مطلع فرمایید.

mianmar

بسمه تعالی

مجمع جهانی اهل بیت (ع)

جمادی الثانی 1434

mianmar1

بسمه تعالی

الَّذِینَ یَنقُضُونَ عَهْدَ اللَّهِ مِن بَعْدِ مِیثَاقِهِ وَیَقْطَعُونَ مَا أَمَرَ اللَّهُ بِهِ أَن یُوصَلَ وَیُفْسِدُونَ فِی الأَرْضِ أُولَـئِکَ هُمُ الْخَاسِرُونَ. (سوره البقره آیه 27)

کسانی که پیمان خدا را پس از بستن آن می شکنند و آنچه را که خدا به ، پیوستن آن فرمان داده می گسلند و در زمین فساد می کنند ، زیانکارانند.

اعضاء و مرتبطین محترم مجمع جهانی اهل بیت (ع)

در سایه سکوت مدعیان حقوق بشر و انسان دوستی باز هم شاهد تداوم کشتار و تصفیه نژادی مسلمانان مظلوم کشور میانمار هستیم. این جنایات بی سابقه که همراه با اقدامات تخریبی و ترهیبی بوداییان متعصب تحریک شده توسط عوامل و ایادی استکبار جهانی صورت می گیرد، دل هر انسان آزاده ای را بدرد می آورد. در این میان، اتحادیه اروپا نیز به بهانه حمایت از توسعه ی سیاسی میانمار، اقدام به لغو تحریم های اقتصادی علیه دولت آن کشور نمود که موجب پشت گرمی جنایتکاران و تشدید و تغلیظ اعمال خشونت بار آنان شد.

اقدامات اسلام ستیزانه و خصومت آمیز علیه اسلام و مسلمانان که از سوی استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا صورت می گیرد، نه تنها امر بدیع و تازه ای نیست بلکه مسبوق به سابقه نیز می باشد. امروزه مسلمانان بی پناه میانماری تحت شدیدترین ستم ها و اجحافات قرار داشته بطوری که صدای مظلومیت و محرومیت شان هیچ گوش شنوایی ندارد.

قصور و فتور مجامع بین المللی حقوق بشری و سکوت مرگبار و ذلت آمیزشان در این رابطه باعث تجری بیشتر مزدوران استکبار شده است. لذا در شرایط کنونی لازم است مسلمانان بخصوص پیروان اهل البیت (ع) اهتمام و توجه بیشتری نسبت به این موضوع صورت دهند.

در این راستا مجمع جهانی اهل بیت (ع) حسب وظیفه ی ذاتی خود به عنوان مدافع حقوق مسلمانان در سراسر جهان، از تمامی اعضاء و مرتبطین خود می خواهد تا با صدور اعلامیه، بیانیه و مکاتبه با رهبران دینی جهان، نهادها و سازمان های حقوق بشری در سراسر دنیا و تجمع در برابر سفارتخانه های میانمار در کشورهای مختلف همچنین تهیه ی طومارهای اعتراض آمیز و شکایت کیفری از محرکین، مسببین و مباشرین اینگونه حوادث، صدای مظلومیت آنها را به گوش آزادیخواهان و احرار دنیا برسانند.

در پایان از اعضا و مرتبطین انتظار می رود که این مجمع را از نتایج اقدامات بعمل آمده مطلع نمایند.

مجمع جهانی اهل بیت (ع)

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صاحب وب سایت میباشد .

فلاح نت
قالب وردپرسقالب وردپرس